Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīva

Video konkurss

Konkurss “ImagineEU”

Iztēlojies, kādas pārmaiņas vēlies redzēt Eiropas Savienībā! 

Konkursa “ImagineEU” ietvaros pēdējo divu klašu vidusskolniekiem tika dota iespēja uzzināt, ko nozīmē būt aktīvam ES pilsonim. Jauniešiem bija jānāk klajā ar konkrētām idejām, kā vēl uzlabot dzīvi Eiropas Savienībā un sniegt labumu ES iedzīvotājiem, – līdzīgi kā Eiropas pilsoņu iniciatīvā.  

Grupas, kurās bija ne vairāk par 7 klasesbiedriem, tika aicinātas iepazīstināt ar savām radošajām idejām īsā video. Tika iesniegti vairāk nekā 400 videoklipi. 388 video, kuri atbilda konkursa noteikumiem, tika publicēti tīmekļa lapā, kur ikviens varēja par tiem balsot. 

Pēdējā posmā žūrija novērtēja 50 video, kuri bija saņēmuši visvairāk balsu, lai noteiktu trīs uzvarētāju komandas. 

NOSKATIETIES UZVARĒTĀJU VIDEO

Šī konkursa iedvesmas avots ir Eiropas pilsoņu iniciatīva (EPI) – svarīgs līdzdalības demokrātijas instruments, kas ES iedzīvotajiem ļauj aktīvi piedalīties ES politikas veidošanā.  

Lai sagatavotos konkursam, skolas varēja izmantot rīkkopu “ES demokrātija darbībā – paudiet savu viedokli ar Eiropas pilsoņu iniciatīvu”. Rīkkopa ir pieejama visās ES oficiālajās valodās un ietver četrus moduļus ar izglītojošiem video un saistošām aktivitātēm, kas aptver dažādus tematus, sākot no demokrātiskās līdzdalības un beidzot ar faktisko EPI rīku.  

Konkursu organizē Eiropas Komisijas Ģenerālsekretariāta nodaļa SG.A.1 – Politikas prioritātes un darba programma. 

Balva

Trīs uzvarētāju komandas no 2024. gada 21. līdz 23. martam varēs doties ceļojumā uz Eiropas Savienības centru – Briseli. 

Ceļojuma laikā komandām būs iespēja tikties ar ES iestāžu pārstāvjiem, lai uzzinātu vairāk par to, kā tiek izstrādāta ES politika un tiesību akti un kā ES pilsoņi var piedalīties Eiropas pilsoņu iniciatīvā.  

Žūrija

Žūrija, kuras sastāvā bija EPI kopienas pārstāvji, izvērtēja 50 videoklipus, kas bija saņēmuši visvairāk balsu, un palīdzēja izraudzīties konkursa uzvarētājus.

Balvas piešķiršanas kritēriji

Žūrija, kuras sastāvā bija EPI kopienas pārstāvji no ES iestādēm, valsts iestādēm un pilsoniskās sabiedrības organizācijām, kā arī jaunie praktikanti no Eiropas Komisijas, vērtēja 50 videoklipus, kas publiskajā balsošanā saņēma visvairāk balsu. Žūrija ņēma vērā šādus kritērijus: 

 • Atbilstība attiecībā uz EPI (0–25 punkti): vai videoklipā paustā ideja ir atbilstīga kā temats Eiropas pilsoņu iniciatīvai?   
 • Skaidrība (0–50 punkti): vai vēstījums ir skaidrs un kodolīgs?  
 • Radošums (0–25 punkti): vai ideja ir oriģināla? Vai komanda attiecīgo ideju pasniedz interesantā veidā? 

Noteikumi un dokumenti

Visi noteikumi un dokumenti atrodami lapā “Noteikumi un dokumenti”. 

Konkursa norise

Konkursa posmi:

 1. Pieteikumu iesniegšana
  2023. gada 16. oktobris – 2023. gada 13. decembris
 2. Publiskā balsošana
  2023. gada 20. decembris – 2024. gada 28. janvāris
 3. Uzvarētāju paziņošana
  līdz 2024. gada 20. februārim
 4. Balva (mācību brauciens uz Briseli)
  2024. gada 21.–23. marts

Kontaktinformācija

Vēlaties uzzināt vairāk un sadarboties?