Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyva

Pradžia

Darykite didesnę įtaką politikai, kuri svarbi jūsų gyvenimui. Europos piliečių iniciatyva yra unikalus būdas prisidėti prie ES politikos formavimo – galite paraginti Europos Komisiją pasiūlyti naujų teisės aktų. Kai dėl iniciatyvos surenkama bent milijonas parašų, Komisija sprendžia, kokių veiksmų imtis. Žiūrėkite, kaip tai veikia žingsnis po žingsnio
Jei ketinate pradėti iniciatyvą, dėl teisinių ir praktinių patarimų kreipkitės į Europos piliečių iniciatyvos forumas.
Europos piliečių iniciatyva. Jūsų, kaip ES piliečio, teisė

Paskutinės naujienos

Judicial updates-court cases
  • 22/02/2024

Galutinis Teismo sprendimas dėl Komisijos sprendimo dėl Europos piliečių iniciatyvos „Sanglaudos politika, skirta regionų lygiateisiškumui ir regionų kultūrai išsaugoti“ registravimo (C-54/22 P)

2024 m. vasario 22 d. Teisingumo Teismas priėmė sprendimą byloje C-54/22 P Rumunija / Komisija. 2019 m. Komisijos sprendimas iš dalies registruoti Europos piliečių iniciatyvą „Sanglaudos politika, skirta regionų lygiateisiškumui ir regionų kultūrai išsaugoti“ pripažintas pagrįstu, nes Rumunijos apeliacinis skundas buvo atmestas.    

 

Logo of Stop Finning EU
  • 22/02/2024

Tolesni veiksmai, susiję su sėkminga Europos piliečių iniciatyva „Uždrauskime ryklių žvejybą dėl pelekų – uždrauskime prekybą jais“  

Vasario 21 d. Europos Komisija paskelbė kvietimą teikti informaciją, siekdama surinkti nuomones ir ekspertines žinias apie galimo draudimo ES parduoti nupjaustytus ryklių pelekus ir tarptautinės prekybos jais draudimo pasekmes aplinkai, visuomenei ir ekonomikai ir surinkti grįžtamąją informaciją apie galimas politikos galimybes, kaip geriau apsaugoti ryklius ir susijusias jūrų ekosistemas. 

Tikslas – rasti kuo geriau informacija pagrįstą, įtraukų ir skaidrų būdą nuspręsti, kokių veiksmų imtis po 2023 m. piliečių iniciatyvos „Uždrauskime ryklių žvejybą dėl pelekų – uždrauskime prekybą jais“ etapo. 

 

Imagine EU video competition - 2 students, Commission building, info on the prize
  • 21/02/2024

Results of the ImagineEU video competition for schools

Naujienos, kurių vertimo į lietuvių kalbą nėra, tačiau kurių automatinį vertimą galima padaryti puslapyje "„Paskutinės naujienos“.

The ImagineEU video competition, launched in October 2023, invited young Europeans to think of concrete ideas that could benefit citizens across the EU – similarly to the European Citizens’ Initiative.    

 The jury selected the three best videos, submitted by school teams from France, Italy and Romania. The teams are awarded a study trip to Brussels in March.  

 

Norite mokytis ir bendradarbiauti?