Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyva

Europos piliečių iniciatyva mokykloje

A teacher interacts with a classroom full of students

Priemonių rinkinys mokykloms „Veiksminga ES demokratija. Išsakykite savo nuomonę – dalyvaukite Europos piliečių iniciatyvoje“

Kas paskatina jaunuolius imtis veiksmų jiems rūpimu klausimu? Kokių veiksmų jie gali imtis kaip Europos Sąjungos piliečiai?  Ką galime pasiekti, kai dirbame kartu tarpvalstybiniu mastu spręsdami svarbius klausimus?  

Sudominkite mokinius naujuoju mokykloms skirtu priemonių rinkiniu „Veiksminga ES demokratija. Išsakykite savo nuomonę – dalyvaukite Europos piliečių iniciatyvoje“

Kad taptų aktyviais piliečiais, jaunuoliai turi suprasti, kaip veikia demokratija ir kokios yra jų teisės bei pareigos. Priemonių rinkinyje „Veiksminga ES demokratija“ moksleiviai supažindinami su Europos piliečių iniciatyva ir skatinami aktyviai dalyvauti sprendžiant Europos klausimus. Jis skirtas paskutiniųjų dvejų vidurinio mokslo metų moksleiviams.

Mokydamiesi ir dalyvaudami tyrimuose, diskusijose, projektų veikloje ir vaidmenų žaidimuose jie sužinos, kaip ES priimami sprendimai, kokį poveikį šie sprendimai daro jų kasdieniam gyvenimui, o svarbiausia – kaip Europos piliečių iniciatyva suteikia galimybę kartu su kitais formuoti ES politiką jiems rūpimais klausimais. 

„Mano mokinių nuomone, modulis tikrai įdomus. Juos labai sudomino užduotys ir jiems buvo ypač smagu rengti vaizdo siužetą savo Europos piliečių iniciatyvai. Tai geras būdas derinti švietimą ir pramogas.“  – Małgorzata, vidurinės mokyklos mokytoja iš Lenkijos

Šis mokomasis kursas yra tinkamas pilietiškumo arba civilinės teisės pamokoms; jį taip pat būtų galima įtraukti į projektais grindžiamo mokymo, užsienio kalbos ar integruoto dalyko ir užsienio kalbos mokymo kursus. Jis parengtas visomis ES oficialiosiomis kalbomis.

Sužinokite daugiau ir parsisiųskite priemonių rinkinį

EU Democracy in Action - Have Your Say with the European Citizens' Initiative

Įvadas į priemonių rinkinį

2023 m. gegužės mėn. įvyko internetinis seminaras, skirtas su priemonių rinkiniu supažindinti pedagogus. Internetinio seminaro įrašas ir „PowerPoint“ skaidrės (tik anglų kalba) pateikiami toliau.

Taip pat galite pasiklausyti tinklalaidės „CitizenCentral“ epizodo „ES demokratijos veiksmų“ ABC – Europos piliečių iniciatyvos priemonių rinkinio pristatymas“ (tik anglų kalba).

Žiūrėti įrašą

Toolkit Webinar powerpoint
Powerpoint presentation used to introduce the educational toolkit
Anglų
(13.42 MB - PPTX)
Parsisiųsti

Vaizdo įrašų konkursas vidurinių mokyklų moksleiviams

2023 m. spalio 16 d. – gruodžio 13 d. vidurinių mokyklų moksleivių grupės kviečiamos teikti savo pasiūlymus vaizdo įrašų konkursui „ImagineEU“. Konkursas grindžiamas Europos piliečių iniciatyva ir papildo mokykloms skirtą mokomųjų priemonių rinkinį „Veiksminga ES demokratija. Išsakykite savo nuomonę – dalyvaukite Europos piliečių iniciatyvoje“.  Apdovanojimas – trijų laimėjusių komandų grupinė kelionė į Briuselį.  

Daugiau informacijos pateikiama vaizdo įrašų konkurso puslapyje

Norite mokytis ir bendradarbiauti?