Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīva

Sākumlapa

Panāciet, lai jums būtu lielāka teikšana par regulējumu, kas ietekmē jūsu ikdienu. Eiropas pilsoņu iniciatīva ir unikāls veids, kā jūs varat palīdzēt veidot ES, aicinot Eiropas Komisiju ierosināt jaunus tiesību aktus. Tiklīdz kādas iniciatīvas atbalstam ir savākts miljons parakstu, Komisija lems par turpmāko rīcību. Redzēt soli pa solim, kā iniciatīva darbojas
Ja apsverat iespēju sākt iniciatīvu, ieskatieties Eiropas pilsoņu iniciatīvas forumā, kur varēsiet saņemt juridiskus un praktiskus padomus
Eiropas pilsoņu iniciatīva: Jūsu kā ES pilsoņa tiesības

Jaunumi

IT developments
  • 01/12/2023

Updates to the Central Online Collection System

Jaunumi nav pieejami latviski, bet ir automātiski iztulkojami lapā "“Jaunumi”.

A new version of the Central Online Collection System, used by individual ECIs to collect support online, is available now. Users may notice improvements in the look and feel, for example, the improved map of Europe with information on support numbers per country. As support using electronic identification (eID) is getting more popular, the users can now easily see which national electronic identification scheme is available for them.

ECI Forum webinar invitation, with title and date
  • 21/11/2023

Webinar ‘What is the ECI and Why Should I Care?’ - 23 November

Jaunumi nav pieejami latviski, bet ir automātiski iztulkojami lapā "“Jaunumi”.

On Thursday, 23 November, at 12.30 CET, the ECI Forum will host a webinar ‘What is the ECI and Why Should I Care?’. This webinar will focus on the process of the ECI, the support tools available to organisers and testimonials from two organisers of successful initiatives.

 

New initiative registered
  • 08/11/2023

Komisija reģistrē četras jaunas Eiropas pilsoņu iniciatīvas

Komisija 2023. gada 8. novembrī reģistrēja četras Eiropas pilsoņu iniciatīvas: EU Live Bus Stop Info (“Reāllaika informācija autobusu pieturās ES”), Trust and Freedom (“Uzticēšanās un brīvība”), I’m Going European (“Es kļūstu eiropietis”) un Creation of a European Environment Authority (“Eiropas Vides iestādes izveide”).

Iniciatīva “Reāllaika informācija autobusu pieturās ES” aicina integrēt QR kodus autobusu pieturās visās ES dalībvalstīs, lai pasažieri varētu piekļūt reāllaika informācijai.

Iniciatīva “Uzticēšanās un brīvība” aicina veikt pasākumus attiecībā uz apzinātu piekrišanu, cilvēka cieņu, brīvību un fizisko autonomiju. Jo īpaši tas attiecas uz tiesībām pieņemt apzinātus lēmumus par veselības aprūpi un ārstēšanas iespējām.

 ““Es kļūstu eiropietis” — EPI ar mērķi sasaistīt valsts un Eiropas pilsonību” nolūks ir ieviest tiesības uz izglītību par Eiropas pilsonību, cilvēktiesībām, demokrātiju un tiesiskumu un to atbalstīt ar vairākām prasībām.

Iniciatīva “Eiropas Vides iestādes izveide” aicina izveidot Eiropas Vides iestādi, kas būtu pilnvarota pieņemt saistošus administratīvus lēmumus, uzraudzīt darbības ar ietekmi uz vidi un noteikt sankcijas par vides piesārņojumu.

Ar šīm četrām jaunajām iniciatīvām 2023. gadā reģistrēto iniciatīvu skaits ir palielinājies līdz 11. Iniciatīvu organizatoriem nākamo sešu mēnešu laikā jāizvēlas brīdis, kad sākt parakstu vākšanu.

 

Vēlaties uzzināt vairāk un sadarboties?