Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīva

Ar ko sākt

Ceļvedis

Eiropas pilsoņu iniciatīvas ceļvedis

Kas būtu jāzina

Eiropas pilsoņu iniciatīva ir jūsu iespēja vairāk ietekmēt ES politikas veidošanu. Ar šā rīka palīdzību var rosināt diskusiju par jums būtiskiem jautājumiem un palielināt informētību par kopīgām problēmām.

Ko nozīmē būt iniciatīvas organizatoram?

Komisija izskatīs jūsu priekšlikumu un atbildēs, vai tā plāno veikt kādus pasākumus.

Organizējot Eiropas pilsoņu iniciatīvu, jums ir jāievēro vairākas procedūras. Pilsoņu iniciatīvas kopējais cikls var ilgt vairākus mēnešus vai pat gadus.

Sagatavošanās ir ļoti svarīga. Lūk, daži noderīgi informācijas avoti:

  • šajā vietnē ir sniegts detalizēts procedūras apraksts,
  • Eiropas pilsoņu iniciatīvas forumā ir atrodami norādījumi un padomi par iniciatīvas pārvaldīšanas juridiskajiem un praktiskajiem aspektiem, piemēram:
    • kā formulēt iniciatīvu,
    • kā atrast domubiedrus un izveidot organizatoru grupu,
    • kā vākt parakstus utt.

Iniciatīvu organizatori, kuri paziņojumus par atbalstu vēlas vākt internetā, var bez maksas izmantot centralizēto tiešsaistes vākšanas sistēmu, ko nodrošina Eiropas Komisija. Sistēma ir ātri un vienkārši iestatāma atbilstoši jūsu iniciatīvas vajadzībām, un tā nodrošina pilnīgu atbilstību datu aizsardzības tiesību aktiem.

Ierosiniet savu iniciatīvu!

Kad būsiet izveidojuši savu grupu, rakstiski noformulējuši iniciatīvu un savākuši visu vajadzīgo informāciju, jums būs jāiesniedz lūgums iniciatīvu reģistrēt.

Lai to izdarītu, jūsu organizatoru grupas pārstāvim ir jāizveido organizatora konts, norādot savu e-pasta adresi (kas būs redzama šajā vietnē pēc iniciatīvas reģistrēšanas) un aizpildot obligātos laukus.

Ņemiet vērā: lai varētu sākt organizatora konta izveidi, jums būs vajadzīgs “EU Login” konts. Šajā lapā uzzināsiet, kā “EU Login” kontam varat piesaistīt savu mobilo tālruni, lai varētu veikt drošu divfaktoru autentifikāciju.  

 

Vēlaties uzzināt vairāk un sadarboties?