Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyva

Kaip pradėti

Vadovas

Europos piliečių iniciatyvos vadovas

Ką reikėtų žinoti

Europos piliečių iniciatyva jums suteikiama galimybė aktyviau dalyvauti formuojant ES politiką. Ja skatinamos diskusijos jums rūpimais klausimais ir didinamas informuotumas apie bendrus susirūpinimą keliančius klausimus.

Ką tai reikš jums:

Išnagrinėjusi Jūsų pasiūlymą, Komisija atsakys, ar ketina imtis veiksmų, ir jei taip, kokių.

Teikiant Europos piliečių iniciatyvą būtina laikytis nustatytų procedūrų. Piliečių iniciatyvos ciklas gali trukti kelis mėnesius ar net kelerius metus!

Svarbiausia – pasirengimas. Kad jums būtų lengviau tai padaryti:

  • šioje svetainėje pateikiama išsami informacija apie visą procesą
  • Europos piliečių iniciatyvos forume teikiamos rekomendacijos ir patarimai dėl teisinių ir praktinių iniciatyvos valdymo aspektų, taip pat:
    • kaip parengti iniciatyvos tekstą
    • kaip susiburti su bendraminčiais ir sukurti organizatorių grupę
    • kaip rinkti parašus ir t. t.

Taip pat turėtumėte žinoti, kad, kaip organizatoriai, pritarimo pareiškimams rinkti internetu galėsite nemokamai naudotis Europos Komisijos eksploatuojama centrine internetine pritarimo pareiškimų rinkimo sistema. Šią sistemą galima greitai sukonfigūruoti jūsų iniciatyvos reikmėms, ji užtikrina visapusišką duomenų apsaugos teisės aktų laikymąsi.

Pradėkite savo iniciatyvą

Sukūrę grupę, parengę savo iniciatyvos tekstą ir surinkę visą reikiamą informaciją, turite pateikti registracijos prašymą.

Kad galėtumėte tai padaryti, jūsų organizatorių grupės atstovas turi sukurti organizatorių paskyrą, nurodydamas savo e. pašto adresą (kuris bus matomas šioje interneto svetainėje, kai iniciatyva bus užregistruota) ir užpildydamas reikiamus laukelius.

Pastaba. Norint sukurti organizatorių paskyrą, visų pirma reikia sukurti „EU Login“ paskyrą. Šiame puslapyje pateikiama informacija, kaip susieti savo mobilųjį telefoną su „EU Login“ paskyra ir aktyvinti dvielementį tapatumo nustatymą.  

 

Norite mokytis ir bendradarbiauti?