Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyva

Paskutinės naujienos

Judicial updates-court cases
  • 22/02/2024

Galutinis Teismo sprendimas dėl Komisijos sprendimo dėl Europos piliečių iniciatyvos „Sanglaudos politika, skirta regionų lygiateisiškumui ir regionų kultūrai išsaugoti“ registravimo (C-54/22 P)

2024 m. vasario 22 d. Teisingumo Teismas priėmė sprendimą byloje C-54/22 P Rumunija / Komisija. 2019 m. Komisijos sprendimas iš dalies registruoti Europos piliečių iniciatyvą „Sanglaudos politika, skirta regionų lygiateisiškumui ir regionų kultūrai išsaugoti“ pripažintas pagrįstu, nes Rumunijos apeliacinis skundas buvo atmestas.    

 

Logo of Stop Finning EU
  • 22/02/2024

Tolesni veiksmai, susiję su sėkminga Europos piliečių iniciatyva „Uždrauskime ryklių žvejybą dėl pelekų – uždrauskime prekybą jais“  

Vasario 21 d. Europos Komisija paskelbė kvietimą teikti informaciją, siekdama surinkti nuomones ir ekspertines žinias apie galimo draudimo ES parduoti nupjaustytus ryklių pelekus ir tarptautinės prekybos jais draudimo pasekmes aplinkai, visuomenei ir ekonomikai ir surinkti grįžtamąją informaciją apie galimas politikos galimybes, kaip geriau apsaugoti ryklius ir susijusias jūrų ekosistemas. 

Tikslas – rasti kuo geriau informacija pagrįstą, įtraukų ir skaidrų būdą nuspręsti, kokių veiksmų imtis po 2023 m. piliečių iniciatyvos „Uždrauskime ryklių žvejybą dėl pelekų – uždrauskime prekybą jais“ etapo. 

 

Imagine EU video competition - 2 students, Commission building, info on the prize
  • 21/02/2024

Results of the ImagineEU video competition for schools

Naujienos, kurių vertimo į lietuvių kalbą nėra, tačiau kurių automatinį vertimą galima padaryti puslapyje "„Paskutinės naujienos“.

The ImagineEU video competition, launched in October 2023, invited young Europeans to think of concrete ideas that could benefit citizens across the EU – similarly to the European Citizens’ Initiative.    

 The jury selected the three best videos, submitted by school teams from France, Italy and Romania. The teams are awarded a study trip to Brussels in March.  

 

Fur Free Europe ECI logo
  • 09/02/2024

Europos Komisijos susitikimas dėl tolesnės veiklos su sėkmingos Europos piliečių iniciatyvos „Kailiams Europoje – ne“ atstovais

2024 m. vasario 9 d. už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides priėmė sėkmingos Europos piliečių iniciatyvos „Kailiams Europoje – ne“ atstovus.

Susitikime Komisijos narė pristatė 2023 m. gruodžio 7 d. priimtą Komisijos atsakymą į šią iniciatyvą ir atsakė į organizatorių klausimus. 

 

New initiative registered
  • 06/02/2024

Komisija iš dalies užregistravo Europos kanapių iniciatyvą

Vasario 6 d. Komisija užregistravo Europos piliečių iniciatyvą pavadinimu „Europos kanapių iniciatyva“.

Organizatoriai Komisiją ragina: i) surengti visos Europos piliečių asamblėją ir aptarti kanapių politikos klausimus, įskaitant sankcijas ir valstybių narių politikos nuoseklumą; ii) skatinti suteikti daugiau galimybių vartoti medicinines kanapes ir leisti vežtis gydymo tikslais išrašytas kanapes ir iš jų pagamintus produktus, kad būtų užtikrintas visapusiškas naudojimasis teise į sveikatą; iii) skirti reikalingus išteklius, kad būtų vykdomi kanapių naudojimo gydymo tikslais moksliniai tyrimai. 

Komisija padarė išvadą, kad tik antrąjį ir trečiąjį iniciatyvos tikslus galima užregistruoti, nes tik jie atitinka registracijos reikalavimus. Komisija turėjo atsisakyti užregistruoti pirmąjį iniciatyvos tikslą, nes jis yra akivaizdžiai viršijantis Komisijos įgaliojimus šiuo klausimu pateikti pasiūlymą dėl Sąjungos teisės akto.

Sprendimas iš dalies užregistruoti iniciatyvą priimtas po dviejų etapų procedūros – pirmajame etape Komisija organizatorius paragino atsižvelgti į pirmąją jos atliktą vertinimą ir iš dalies pakeisti pradinę iniciatyvą. 

Organizatoriai turi per šešis mėnesius pradėti rinkti parašus. 

IT developments
  • 31/01/2024

Pasirašyti Europos piliečių iniciatyvas elektroninės tapatybės priemone įmanoma 17-oje šalių

Dabar, kad paremtų Europos piliečių iniciatyvas centrinėje internetinėje pritarimo pareiškimų rinkimo sistemoje, Lenkijos piliečiai gali naudotis e. tapatybe (Profil Zaufany/mObywatel). Lenkija yra 17-oji ES šalis, suteikianti galimybę naudoti nacionalinę e. tapatybės sistemą Europos piliečių iniciatyvoms pasirašyti. Patikrinkite visų ES šalių statusą

New initiative registered
  • 24/01/2024

Komisija užregistravo dvi naujas Europos piliečių iniciatyvas

Sausio 24 d. Europos Komisija nusprendė užregistruoti dvi Europos piliečių iniciatyvas.

Iniciatyva „Uždrauskime atvertimo terapiją Europos Sąjungoje“ raginama uždrausti intervencijas, kuriomis siekiama pakeisti, suvaržyti arba nuslopinti LGBTIQ+ piliečių seksualinę orientaciją, lytinę tapatybę ir (arba) lyties raišką.

Europos piliečių iniciatyva dėl Europos žemės ūkio ir kaimo ekonomikos apsaugos raginama apsaugoti Europos žemės ūkį ir kaimo ekonomiką taikant reguliavimo sistemą, pagal kurią, be kita ko, žemės ūkio paskirties žemė pirmiausia būtų naudojama maistui gaminti, būtų užtikrinamas apsirūpinimo maistu savarankiškumas ir būtų sprendžiami maisto grandinė ir aukštų kainų klausimai. 

Organizatoriai turi per šešis mėnesius pradėti rinkti pritarimo pareiškimus.

Public voting phase - ImagineEU competition
  • 20/12/2023

Vaizdo įrašų konkursas „ImagineEU“ – viešas balsavimas vyksta iki 2024 m. sausio 28 d.

Gruodžio 20 d. prasidėjo vaizdo įrašų konkurso „ImagineEU“ viešas balsavimas. Paskutinių dvejų vidurinių mokyklų metų mokinių buvo paprašyta trumpame vaizdo įraše pristatyti savo konkrečias idėjas, kurios galėtų būti naudingos visos Europos Sąjungos piliečiams – tai primena Europos piliečių iniciatyvą. 

Dabar jau galite peržiūrėti mokinių sukurtus vaizdo įrašus ir balsuoti už labiausiai patinkančius; iki 2024 m. sausio 28 d. galite balsuoti už tiek vaizdo įrašų, kiek norite.

Initiative answered (successful)
  • 07/12/2023

Europos Komisijos atsakymas į iniciatyvą „Kailiams Europoje – ne“

Šiandien Europos Komisija paskelbė savo atsakymą į Europos piliečių iniciatyvą „Kailiams Europoje – ne“, kuri yra dešimtoji sėkminga iniciatyva, sulaukusi daugiau kaip 1 mln. ES piliečių paramos. Iniciatyvos organizatoriai surinko daugiau kaip 1,5 mln. galiojančių parašų ir pasiekė reikalaujamą minimalų parašų skaičių 18 valstybių narių.

Susipažinkite su Komisijos komunikatu.

ECI logo
  • 06/12/2023

Komisija priima EPI peržiūros ataskaitą

Šiandien Komisija priėmėpirmąjąperžiūrėto Europos piliečių iniciatyvos reglamento įgyvendinimo ataskaitą. Ataskaitoje pristatoma pažanga, padaryta po 2020 m. reglamento peržiūros, ir paskelbiamos praktinės priemonės, kuriomis siekiama toliau gerinti Europos piliečių iniciatyvos veikimą ir Europos piliečių dalyvavimą ES demokratiniuose procesuose. Susipažinkite su specialiu tinklalapiu ir svarbiausiais ataskaitinio laikotarpio faktais ir skaičiais.

Norite mokytis ir bendradarbiauti?