Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīva

EPI pārskatīšana 2023. gadā

Īss apraksts

Eiropas Komisijai periodiski jāpārskata, kā darbojas Eiropas pilsoņu iniciatīva. Tā izklāsta savus secinājumus ziņojumos Eiropas Parlamentam un Padomei. 

Pirmo ziņojumu par Regulas (ES) 2019/788 piemērošanu Komisija pieņēma 2023. gada 6. decembrī. Pārskatīšanas procesā Komisija galveno uzmanību pievērsa iniciatīvām, kas reģistrētas kopš 2020. gada 1. janvāra, un iniciatīvām, kuras reģistrētas saskaņā ar pirmo EPI regulu un kuras joprojām turpinājās 2020. gada 1. janvārī dažādos EPI procedūras posmos. 

Komisija sarīkoja vairākas apspriešanās, lai tās izmantotu kā pierādījumu bāzi pārskatīšanas ziņojumam (pieejams tikai angļu valodā):

Pārskatīšanas ziņojumā ir iekļautas atziņas, kas gūtas neatkarīgā pētījumā par tehniskajiem risinājumiem Eiropas pilsoņu iniciatīvu organizatoriem (pieejams tikai angļu valodā), ko veica ārēja IT pētniecības grupa, lai analizētu iespējas ieviest iestrādājamus risinājumus centralizētajai vākšanas tiešsaistes sistēmai, ko Komisija varētu piedāvāt EPI organizatoriem.

Pārskatīšanas ziņojumā aplūkoti arī dažādi jautājumi, kas iekļauti Eiropas Parlamenta 2023. gada 13. jūnija rezolūcijā par regulu par Eiropas pilsoņu iniciatīvu īstenošanu, un tas papildina Komisijas atbildi uz Eiropas Parlamenta rezolūciju. 

Izlasiet Komisijas paziņojumu presei un iepazīstieties ar svarīgākajiem faktiem un skaitļiem par pārskata periodu.

Dokumenti

COM_2023_787_LV
latviešu
(494.92 KB - PDF)
Lejupielādēt
Factsheet - 2023 ECI review
alt=””
Angļu
(1.98 MB - PDF)
Lejupielādēt
Consultations with ECI organisers
Angļu
(659.41 KB - PDF)
Lejupielādēt
An online survey targeting Member State authorities
Angļu
(452.56 KB - PDF)
Lejupielādēt
An online survey targeting citizens
Angļu
(242.51 KB - PDF)
Lejupielādēt
An exit survey targeting ECI signatories
Angļu
(164.19 KB - PDF)
Lejupielādēt
Study on Technical Solutions for Organisers of European Citizens Initiatives
Angļu
(1.68 MB - PDF)
Lejupielādēt
Vēlaties uzzināt vairāk un sadarboties?