Põhisisu juurde
Euroopa kodanikualgatus

Kuidas alustada?

Juhend

Euroopa kodanikualgatuse suunised

Mille suhtes tähelepanelik olla?

Euroopa kodanikualgatus annab teile võimaluse ELi poliitika kujundamises rohkem kaasa rääkida. See hoogustab arutelu teile oluliste küsimuste üle ja suurendab teadlikkust ühist huvi pakkuvatest probleemidest.

Mida see teie jaoks tähendab:

 • kutsute Euroopa Komisjoni üles tegema ettepanekut uue ELi õigusakti kohta, mis pöörab tähelepanu teie probleemile, tingimusel et see kuulub valdkonda, kus ELil on volitused meetmete võtmiseks;
 • pärast algatuse registreerimist ja vähemalt 1 miljoni allkirja kogumist paberil ja veebis vähemalt 7 ELi liikmesriigis, esitate selle komisjonile koos teistega mujalt EList;
 • seejärel kohtute komisjoni esindajatega, et tutvustada oma eesmärke.

Pärast teie ettepanekuga tutvumist esitab komisjon vastuse meetmete kohta, mida tal on kavas võtta (kui üldse).

Euroopa kodanikualgatuse puhul peate järgima teatavaid menetlusi. Kodanikualgatuse olelusring võib kesta kuid või isegi aastaid!

Ettevalmistus on väga oluline. Teie abistamiseks:

 • sisaldab see veebisait üksikasjalikku teavet kogu menetluse kohta;
 • pakub Euroopa kodanikualgatuse foorum juhiseid ja nõuandeid algatuse haldamise õiguslike ja praktiliste aspektide kohta, sealhulgas selle kohta, kuidas:
  • algatust koostada;
  • teistega koostööd alustada ja luua korraldajate rühm;
  • allkirju koguda...

Korraldajana peaksite teadma ka seda, et saate veebis toetusavalduste kogumiseks tasuta kasutada Euroopa Komisjoni hallatavat veebipõhist toetusavalduste kogumise kesksüsteemi . Süsteemi saab teie algatuse jaoks kiiresti valmis seada ja see tagab täieliku vastavuse andmekaitsealastele õigusnormidele.

Korraldage oma kodanikualgatus

Kui olete loonud oma korraldajate rühma, koostanud algatuse ja kogunud kokku vajaliku teabe, tuleb teil esitada registreerimistaotlus.

Selleks peab teie korraldajate rühma esindaja looma korraldajakonto, kasutades oma e-posti aadressi (mis on nähtav sellel veebisaidil pärast algatuse registreerimist), ning täitma nõutavad väljad.

Märkus. Esimene samm korraldajakonto loomisel on EU Logini konto loomine. Siit leiate teavet selle kohta, kuidas siduda oma mobiiltelefon EU Logini kontoga, et tagada usaldusväärne kaksikautentimine.  

 

Kas soovite rohkem teada ja koostööd teha?