Põhisisu juurde
Euroopa kodanikualgatus

Euroopa kodanikualgatus koolis

A teacher interacts with a classroom full of students

Koolidele mõeldud õppevahend „Demokraatia toimimine ELis – avalda arvamust Euroopa kodanikualgatuse kaudu“

Mis paneb noored tegutsema küsimuses, mis neile korda läheb? Milliseid samme saavad nad Euroopa Liidu kodanikena astuda?  Mida suudame saavutada, kui teeme olulistes küsimustes koostööd – ka piiriüleselt?  

Kaasake oma õpilasi, kasutades uut koolidele mõeldud õppevahendit „Demokraatia toimimine ELis – avalda arvamust Euroopa kodanikualgatuse kaudu“! 

Aktiivseteks kodanikeks saamiseks peavad noored mõistma, kuidas demokraatia toimib ning millised on nende õigused ja kohustused. Õppevahendi „Demokraatia toimimine ELis“ abil tutvustatakse õpilastele Euroopa kodanikualgatust ja julgustatakse neid aktiivselt Euroopa probleeme lahendama. See on suunatud keskkooliõpilastele nende kahel viimasel õppeaastal.

Juhendamise, uurimistöö, arutelu, projektitöö ja rollimängu kaudu saavad õpilased teada, kuidas ELis otsuseid tehakse, kuidas need otsused mõjutavad nende igapäevaelu ning eelkõige seda, kuidas Euroopa kodanikualgatus võimaldab neil ühineda teistega, et kujundada ELi poliitikat küsimustes, millest nad hoolivad. 

„Minu õpilased leidsid, et moodul on väga huvitav. Ülesanded olid kaasahaaravad ning neil oli väga lõbus, eelkõige oma Euroopa kodanikualgatuse jaoks videot filmides. See oli hea kombinatsioon haridusest ja meelelahutusest – tõeliselt mänguline õpe.“  – Małgorzata, keskkooliõpetaja Poolast

Vahend sobib kodaniku- või ühiskonnaõpetuse tundide jaoks; samuti projektipõhise kursuse, võõrkeelekursuse või LAK-õppe jaoks. See on saadaval kõigis ELi ametlikes keeltes.

Lugege lisaks ja laadige õppevahend alla

EU Democracy in Action - Have Your Say with the European Citizens' Initiative

Õppevahendi tutvustus

Mais 2023 toimus haridustöötajatele õppevahendit tutvustav veebiseminar. Veebiseminari salvestuse ja PowerPointi slaidid (kättesaadavad vaid inglise keeles) leiate allpool.

Saate kuulata ka netisaate „CitizenCentral“ episoodi „The ABCs of „EU Democracy in Action – presenting a European Citizens’ Initiative Toolkit“ (ainult inglise keeles).

Vaadake salvestust

Toolkit Webinar powerpoint
Powerpoint presentation used to introduce the educational toolkit
Inglise keel
(13.42 MB - PPTX)
Allalaadimine

Videokonkurss keskkooliõpilastele

Ajavahemikus 16. oktoober kuni 13. detsember 2023 saavad keskkooliõpilaste rühmad esitada oma tööd ImagineEU videokonkursile. Konkurss põhineb Euroopa kodanikualgatusel ja täiendab koolidele mõeldud õppevahendit „Demokraatia toimimine ELis – avalda arvamust Euroopa kodanikualgatuse kaudu“.  Kolm võidumeeskonda saavad auhinnaks rühmareisi Brüsselisse.  

Lisateave videokonkursi lehel

Kas soovite rohkem teada ja koostööd teha?