Přejít na hlavní obsah
Evropská občanská iniciativa

Pokyny k ochraně osobních údajů – Otázka č. 8

Zpět na hlavní stránku Pokynů k ochraně osobních údajů pro organizátory

 

Pokyny k ochraně osobních údajů – Otázka č. 8

Jaká je úloha pověřence pro ochranu osobních údajů? 

Kdy byste měli jmenovat pověřence pro ochranu osobních údajů?

Jmenování pověřence pro ochranu osobních údajů je ze zákona vyžadováno zejména v případech, kdy jsou ve velkém rozsahu zpracovávány citlivé údaje.

Pověřencem může být jeden ze zaměstnanců vaší organizace, nebo si jej můžete najmout na základě smlouvy o poskytování služeb. Pověřencem může být jednotlivec nebo organizace.

Jaké jsou úkoly a povinnosti pověřence pro ochranu osobních údajů?

Pověřenec pomáhá správci údajů ve všech otázkách týkajících se ochrany osobních údajů. Úkoly a povinnosti pověřence jsou podrobně vysvětleny v Pokynech Evropského sboru pro ochranu osobních údajů týkajících se pověřenců pro ochranu osobních údajů.

Pokud je tato funkce zřízena, budou kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů sděleny na internetové adrese iniciativy v registru evropských občanských iniciativ a v prohlášení o ochraně soukromí

UPOZORNĚNÍ: 

U operací zpracování, za které je podle dohody o společné správě odpovědná Komise (varianta 1), dohlíží pověřenec Komise na plnění jejích povinností podle nařízení EU o ochraně osobních údajů (EUDPR). Organizátoři mohou jmenovat svého pověřence podle článku 37 nařízení GDPR v souvislosti se svými povinnostmi (společného) správce údaje.  

Odkazy:

Hledáte poradenství a kontakty?